BitClub Network – Obecna sytuacja i plany na przyszły rok

      Możliwość komentowania BitClub Network – Obecna sytuacja i plany na przyszły rok została wyłączona
BitClubNetwork.pl - Plany 2018

Obecna sytuacja

Jak pewnie wielu z Was zauważyło, w ostatnich dniach nie jesteśmy w stanie zalogować się na nasze konta w kopalni BitClubNetwork.pl. Jest to spowodowane pracami nad aktualizacją bazy danych, a także nad zwiększeniem zabezpieczeń z powodu ostatniego ataku hakerskiego.

BitClubNetwork.pl - Ograniczony dostęp

Obecnie w BitClubNetwork.pl trwają prace nad zwiększeniem zabezpieczeń oraz aktualizacją bazy danych

Jak podają właściciele, celem ataku była platforma nienależąca do BitClubu, ale która jest u nich wykorzystywana. W ten sposób atakujący byli w stanie uzyskać dostęp do konta jednego z użytkowników, jednak sytuacja szybko została wykryta i platforma została odcięta. Aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa firma zdecydowała wyłączyć stronę na kilka dni, aby wprowadzić wszystkie niezbędne ulepszenia.

Strona powinna być dostępna ponownie pomiędzy 19 a 20 grudnia.

Moc kopalni

BitClubNetwork.pl - Statystyki

W ciągu ostatniego tygodnia BitClubNetwork.pl wydobył 33 bloki, co oznacza około 545 bitcoinów czyli $10.000.000 (dziesięć milionów dolarów!)

Na chwilę obecną BitClub dysponuje mocą około 400PH/s. Jak wspominałem we wcześniejszych postach, BitClubNetwork.pl ma już zakupiony kolejny sprzęt, który systematycznie będzie uruchamiany w kolejnych miesiącach. Do końca lutego 2018 powinniśmy dysponować mocą aż 1100PH/s. To jednak nie wszystko, bo złożono już zamówienie na kolejny sprzęt, który powinien zostać uruchomiony do końca kwietnia i zapewni dodatkowe 500PH/s!

To oznacza, że do końca kwietnia BitClub dysponować będzie mocą blisko 1600PH/s, czyli aż cztery raz więcej niż obecnie!

Pule GPU

W jednym z wcześniejszych wpisów wspominałem, że pule GPU będą mocno rozwijane w przyszłym roku. Dla przypomnienia obecnie pule GPU pozwalają wydobywać takie kryptowaluty jak Ethereum, Ethereum Classic, Monero oraz ZCash. Każda pula pracuje 2000 dni i nie posiada automatycznej reinwestycji.

BitClubNetwork.pl - Pule GPU

Pula GPU pozwala kopać takie kryptowaluty jak Ethereum, Ethereum Classic, Monero oraz ZCash.

Oprócz tego, że dokładane będą duże ilości sprzętu co ma zwiększyć wydobycie, BitClub zamierza sprzedawać również swoją moc obliczeniową w celach komercyjnych. Co to oznacza? Że każdy użytkownik posiadający pulę GPU będzie mógł zaznaczyć zgodę na wykorzystanie swojej mocy w celach komercyjnych i tym samym uzyskiwać dochód ze sprzedaży usług.

Duże moce obliczeniowe są wymagane na przykład przez biura projektowe do przeprowadzenia testów komputerowych pod kątem na przykład symulacji działania warunków atmosferycznych na projektowany wieżowiec. Potrzeba również obliczyć, czy konstrukcja będzie w stanie znieść ciężar budynku oraz znajdujących się w nim ludzi. Takie obliczenia mogą trwać bardzo długo podczas gdy biura projektowe potrzebują wykonać takie symulacje w jak najkrótszym czasie. Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi BitClubNetwork, który może sprzedać w ramach usługi część swojej mocy obliczeniowej i tym samym zapewnić firmom odpowiednie środki do przeprowadzania badań.

CoinPay

O platformie CoinPay również wspominałem we wcześniejszych wpisach. Jest to procesor płatniczy stworzony przez BitClubNetwork i skupiający się również na technologii mobilnej.

CoinPay - Procesor Płatniczy

CoinPay jest niemal gotowy do uruchomienia!

Dzięki temu będziemy mogli płacić BitCoinami, ClubCoinami jak i docelowo innymi kryptowalutami zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Platforma jest już niemal gotowa i w roku 2018 na pewno będzie o niej głośno.

Dodatkowo na ten moment możesz otrzymać 2.000 udziałów w platformie CoinPay przy zakupie zestawu Founder w kopalni BitClubNetwork.pl!

Kiedyś do zestawu Founder dodawano nawet kilka tysięcy ClubCoinów w ramach bonusu. Choć początkowo były one praktycznie bez wartości, ostatnio osiągnęły cenę ponad 6$ za sztukę! Bardzo prawdopodobne, że CoinPay odniesie również spektakularny sukces.

Nie zwlekaj zatem i już teraz zaopatrz się w zestaw Founder czyli wszystkie 3 pule na wydobycie BitCoin!

ZAREJESTRUJ SIĘ