BitClub Network – Newsy z 23.12.2017

      Możliwość komentowania BitClub Network – Newsy z 23.12.2017 została wyłączona
BitClubNetwork - Newsy Grudzień

BitClub Network wraca po przerwie technicznej

Choć wielu już wróżyło koniec BitClubu, strona zgodnie z zapowiedziami wróciła na swoje miejsce. Przy okazji właściciele udostępnili obszerny news z nowymi informacjami i bieżącą sytuacją kopalni. Co ważne przez cały czas kiedy strona była niedostępna, kopalnia oczywiście pracowała na pełnych obrotach wydobywając dla nas BitCoiny. Na ten moment moc kopalni to 544PH/s, a moc obliczona na podstawie ostatnich 24h to aż 637.37PH/s!

BitClubNetwork - Statystyki Grudzień

Aktualna moc kopalni to 544PH/s a już do końca kwietnia wynosić będzie 1600PH/s!

1. Informacje odnośnie bezpieczeństwa

Kilka dni temu znaleźliśmy lukę w bezpieczeństwie, która została wykorzystana przez naszego  zaufanego dostawcę usług przez co uzyskali dostęp do naszego środowiska testowego. Nasz system jest jednak przygotowany na takie ewentualności i automatycznie blokuje się w przypadku wykrycia nietypowej aktywności. Dzięki temu próba uzyskania dostępu do naszego systemu została zablokowana w przeciągu zaledwie 15 minut. Jednakże ze względów bezpieczeństwa wymagamy od naszych użytkowników zresetowania swoich haseł oraz weryfikacji 2-etapowej

1.1 Kroki wymagane do przywrócenia konta

Krok 1: Zmień hasło. Zaloguj się na swoje istniejące konto wg starych danych logowania. Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie swojego aktualnego hasła, oraz podwójne wprowadzenie nowego hasła. Następnie kliknij przycisk pod spodem, aby wysłać na swój adres email jednorazowy kod potwierdzający. W emailu przyjdzie wyłącznie kod jednorazowy, żadne linki. Jeśli otrzymałeś w wiadomości jakikolwiek link do kliknięcia – nie klikaj go!
* Jeśli otrzymujesz jakiekolwiek podejrzane emaile podszywające się pod bitclub, prześlij je proszę na support@bitclubnetwork.com

Krok 2: Wygeneruj nowy kod dla aplikacji 2-factor. Weryfikacja dwuetapowa zapewnia dużo większe bezpieczeństwo Twojego konta!

1.2 Wszystkie oczekujące wypłaty zostały anulowane

Anulowaliśmy wszystkie oczekujące wypłaty dla wszystkich kryptowalut. Jeśli miałeś oczekującą wypłatę, która nie została wypłacona, Twoje środki wróciły na portfel. Możesz teraz ponownie zlecić wypłatę, jednak zalecamy najpierw uaktualnić adres portfela, na który chcesz zlecić wypłatę lub przynajmniej upewnij się, że jest on poprawny.

Podczas gdy strona była offline skorzystaliśmy z okazji aby zaktualizować nasz system i wprowadzić nowe protokoły i skrypty po stronie naszego zespołu, dzięki czemu wypłaty będą realizowane zdecydowanie szybciej niż do tej pory. Ten upgrade planowany był dopiero na styczeń, jednak korzystając z przerwy technicznej zrobiliśmy to już teraz.

1.3 Wszystkie zgłoszenia na platformie supportu zostały zamknięte i usunięte

Musieliśmy to zrobić z dwóch powodów…

Po pierwsze, wiele zgłoszeń zawierało wrażliwe informacje odnośnie kont – dane personalne i tym podobne. Pierwsze co odnaleźliśmy w naszych logach przy tym exploicie, to właśnie uzyskanie dostępu do platformy supportu. Z tego też względu nie chcieliśmy aby wrażliwe dane mogły wpaść w niepowołane ręce, zatem skasowaliśmy wszystkie zgłoszenia.

Po drugie, mamy zupełnie nową platformę supportu! Nowa platforma miała zostać wprowadzana równolegle ze starym systemem, jednak ta przerwa techniczna dała nam idealną okazję, żeby zaktualizować platformę i zapewnić świeży start z nowymi zgłoszeniami. Zobaczysz teraz, że zgłoszenia wykonuje się dużo łatwiej, a z naszej strony zapewnimy wsparcie w języku Angielskim, Koreańskim oraz Japońskim.

Już niedługo dodamy także możliwość czatu na żywo z osobą z działu supportu. System będzie przygotowany w taki sposób, aby zapewnić Ci jak najwięcej wskazówek jeszcze zanim połączymy Cię z konsultantem. Planujemy uruchomić tę usługę już pierwszego lutego przyszłego roku.

1.4 Płatności poprzez CoinPay uruchomione!

Podczas gdy strona była offline, nasz zespół był w stanie w pełni zaimplementować naszą nową platformę CoinPay do obsługi naszych rachunków! Dzięki temu zobaczysz zupełnie nowy wygląd, ale ważniejsze jest to, w jaki sposób będziemy traktować nadpłaty lub niedopłaty.

Nadpłata zostanie automatycznie dodana do Twojego portfela zaraz po potwierdzeniu transakcji. Oznacza to, że jeśli przez przypadek wyślesz nam więcej środków niż powinieneś, nadmiar zostanie przesłany na Twój portfel skąd będziesz mógł go wypłacić lub wykorzystać.

W przypadku niedopłaty, nasz system wszystko na bieżąco przeliczy abyś mógł dopłacić brakującą kwotę. Co najważniejsze, nowe rachunki NIGDY NIE WYGASAJĄ.

Zamiast tego, co każde 10 minut nasz system będzie przeliczał kwotę na podstawie aktualnego kursu, dzięki czemu w każdej chwili możesz zapłacić za pulę. W przypadku kiedy wyślesz nam za mało środków, nasz system po prostu będzie co 10 minut przeliczał kurs i pokazywał ile jeszcze musisz dopłacić, aż całość zostanie pokryta.

2. Najważniejsze zmiany nadchodzące w 2018 roku

W tej chwili cały świat jest nakręcony w temacie kryptowalut. I choć nie jest to nic nowego dla naszych użytkowników, to widzimy teraz napływ zupełnie innej grupy ludzi do naszego ekosystemu i BitClub musi przygotować się na duże zmiany.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy nasza sprzedaż rosła w niewyobrażalnym tempie, jako że cały świat zwariował na punkcie BitCoina. Ten wzrost liczby użytkowników jest dla nas ekscytujący, ale testuje również granice wytrzymałości naszego systemu.

Oto kilka rzeczy, nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie:

  1. Staramy się sformalizować każdy aspekt naszej działalności. To oznacza również tworzenie jednostek na całym świecie aby działać legalnie we wszystkich kluczowych dla nas miejscach. Jest to niezwykle ważne aby chronić każdego z naszych użytkowników i już niedługo zobaczycie, że BitClub działa bardziej jako firma, a mniej jako „klub”. Więcej informacji podamy w styczniu.
  2. Nowa strona internetowa. Nasza aktualna strona jest stara (aż się tego wstydzimy) i zawartość również nie jest zaktualizowana. Dobre wieści to takie, że właśnie zatrudniliśmy świetną ekipę projektantów i programistów, którzy pracują nad nowym wyglądem strony, materiałami marketingowymi, filmami, panelem użytkownika i nad nowym wyglądem naszych aplikacji mobilnych.
  3. Aplikacje BitClub oraz Coinpay. Tworzyliśmy to jako odrębne aplikacje, jednak zamierzamy połączyć to w jedną całość i skupiać się aby nasze aplikacje były zawsze aktualne i na najwyższym poziomie. Zatrudniliśmy również ekipę ludzi, którzy to wszystko przygotują. Chcemy kłaść duży nacisk na możliwość dostępu do naszych usług z poziomu aplikacji mobilnych.
  4. Marketing, szkolenia, newsy i wydarzenia. Rok 2018 będzie dla nas przełomowy. Mamy zamiar całkowicie zreorganizować nasz marketing i sposób komunikacji, aby nowi użytkownicy uzyskiwali znacznie więcej korzyści z członkostwa. Zapewnimy szkolenia, nową platformę wsparcia, czat na żywo z konsultantem dla dużych liderów, wydarzenia na całym świecie i ogólnie dużo więcej komunikacji z naszej strony.
  5. Nowe produkty i usługi. Stworzyliśmy kilka nowych produktów i usług, które mamy zamiar wprowadzić w 2018 roku. To sprawi że członkostwo w naszej kopalni będzie jeszcze bardziej opłacalne i pozwoli zarobić więcej pieniędzy. Jedną z usług będzie udostępnienie karty płatniczej, która pozwoli Wam trzymać kryptowaluty, w tym również ClubCoin.
  6. Możliwości jakie daje CoinPay. Zaczniemy się teraz skupiać na kolejnej fazie rozwoju BitClubu, jaką jest uruchomienie platformy CoinPay i wprowadzenie do powszechnego użytku naszej kryptowaluty jaką jest ClubCoin.
  7. Kwestie legalności. Pracujemy nad różnymi strategiami aby chronić BitClub. To zakłada również odizolowanie się od nieprzyjaznych rynków i skupienie się na krajach, które pozytywnie podchodzą do technologii Blockchain oraz samego BitCoina. Tym samym wycofamy się z kolejnych rynków w 2018 roku, jak ma to miejsce ze Stanami Zjednoczonymi o czym mówiliśmy już od dawna.

Dlaczego wprowadzamy te wszystkie duże zmiany?

Kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność w 2014 roku nie mieliśmy pojęcia, że rozwiniemy się do takiego stopnia. Nasza wizją było zebranie małej grupy ludzi aby zakupić sprzęt potrzebny do wydobywania BitCoinów i dzielić między sobą zyski. Wszystko zaczęło działać po naszej myśli, a wtedy zorientowaliśmy się, że coraz szybciej i coraz więcej ludzi chciałoby także czerpać korzyści z wydobywania BitCoinów.

Jeśli miałeś wystarczająco dużo szczęścia aby dołączyć do nas na początku naszej działalności, z pewnością doświadczyłeś ogromnego zwrotu ze swojej inwestycji. I nie mówimy tu o rekrutowaniu czy prowizjach, ale o faktycznym zarobku z wydobycia BitCoinów.

Podczas pisania tego artykułu, BitClub Network wydobył już łącznie 65,896 BitCoinów, co na dzień dzisiejszy stanowi wartość $1,054,336,007.66. Jeśli Twoje oczy nie radzą sobie z ilością cyfr, jest to prawie 1,1 miliarda dolarów. Wszystkie te środki są na bieżąco wypłacane naszym użytkownikom!

Następnym krokiem jest transformacja z bycia „Klubem” do dużej firmą, co pozwoli nam zachować bezpieczeństwo i nadal rozwijać się w ogromnym tempie.

W ciągu kolejnych 30, 60 i 90 dni zobaczycie ogromne zmiany związane z naszą platformą.

3. CoinPay Pre-Launch

CoinPay - Procesor Płatniczy

CoinPay jest gotowy do uruchomienia!

Jesteśmy  podekscytowani mogąc poinformować, że nasza platforma CoinPay działa bez żadnych problemów. Nasi beta-testerzy zaimplementowali ją w swoich sklepach i do tej pory obsłużyliśmy już transakcje na kwotę prawie miliona dolarów! Teraz kiedy zaimplementowaliśmy ją również do obsługi sprzedaży naszych puli wydobywczych jesteśmy gotowi, aby wypuścić platformę w świat.

Kolejnym krokiem jest pokazanie naszym użytkownikom poprzez BitClub jak działa ta platforma, dzięki czemu będą mogli jako pierwsi z niej skorzystać. Kiedy platforma oficjalnie zostanie uruchomiona, będzie dostępna w 4 językach – Angielskim, Niemieckim, Koreańskim oraz Japońskim.

CoinPay będzie akceptować BitCoiny, BitCoin Cash oraz ClubCoin. Musimy jednak nadal poczekać aż ClubCoin pojawi się na większej ilości giełd zanim w pełni go zaimplementujemy, więc w momencie uruchomienia platformy może być dostępny wyłącznie BitCoin oraz BitCoin Cash.

Podczas gdy sieć BitCoina jest teraz bardzo obciążona, co powoduje długie oczekiwanie na potwierdzenie transakcji i bardzo wysokie prowizje, BitCoin Cash zaczął być bardziej preferowaną formą płatności. Przesłanie środków przy jego pomocy jest szybkie, tanie i tak samo łatwe w użyciu jak w przypadku BitCoina. Ostatecznie do gry wejdzie również ClubCoin.

To jest nasz główny cel na rok 2018. Zarówno ClubCoin jak i platforma CoinPay może stać się dużo większą okazją niż samo kopanie BitCoina.

Więcej informacji na ten temat wkrótce!

4. Audyt Wypłat

Ze względu na ogromną ilość dziennych wypłat, prowizji i innych czynników mających wpływ na wypłaty w BitCoinie, BCH, Ethereum czy innych tokenów, mamy świadomość tego, że pojawiły się zaległe płatności (szczególnie w przypadku Ethereum).

Jedną z rzeczy jakie zrobiliśmy ostatnio było przebudowanie naszego skryptu wypłat Ethereum. Sieć ethereum obsługuje płatności w trochę inny sposób, przy użyciu tzw. ‚Gas Limit’ i bez względu na to jak wysoki ten limit ustawimy, widzimy że płatności albo się nie udają, albo dochodzi tylko część wysłanych środków.

Zdecydowaliśmy się zatem stworzyć skrypt, który prześledzi wszystkie płatności wykonane w 2017 roku i chcemy uruchomić go w przeciągu kolejnych tygodni aby wszystkie zaległe wypłaty do Was dotarły, a także aby odzyskać środki wysłane podwójnie.

Jeśli czekasz na wypłatę (szczególnie ethereum lub ethereum classic) poczekaj proszę do końca tego roku, ponieważ do tego czasu chcemy uruchomić nasz skrypt i zamknąć 2017 rok z czystą kartą.

Jak będzie już to gotowe, każdy otrzyma możliwość pobrania pliku z podsumowaniem swoich zarobków aby rozliczyć się z podatków.

5. Zmiana automatycznej reinwestycji

Do tej pory reinwestycja występowała automatycznie kiedy uzbierało się na koncie 2,5% wartości danej puli. Zwiększyliśmy ten próg do 5%, ponieważ mieliśmy miliony potwierdzeń z zakupów kiedy taka reinwestycja występowała.

Dodatkowo chcemy wprowadzić małą zmianę, która pozwoli Ci kupować udziały częściowe szybciej. Już niedługo pojawi się dodatkowy przycisk do zakupu udziałów częściowych za wszystkie uzbierane środki, jeśli tylko ich wartość jest większa niż 1% wartości danej puli.

6. BitCoin Gold

Postanowiliśmy również dodać wsparcie dla BitCoin Gold. Oznacza to, że jeśli miałeś na naszym portfelu środki w momencie wystąpienia forka, otrzymasz identyczną wartość w BitCoin Gold, które będziesz mógł wypłacić. Opcja ta powinna pojawić się na początku stycznia.

BitCoin Gold jest prawdopodobnie ostatnim forkiem, jaki wesprzemy!

Jeśli w przyszłości będziesz chciał czerpać korzyści z nadchodzących forków, wypłać całą zawartość swojego konta na swój zewnętrzny portfel i tam przechowuj swoje BitCoiny.

PODSUMOWANIE

Na koniec jak zawsze chcemy podziękować Wam za bycie częścią BitClub Network i za zaufanie, jakim nas obdarzacie. Za nami niesamowity rok, a nadchodzący pozwoli nam dokonać jeszcze większych rzeczy!

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w kopalni BitClubNetwork.pl, możesz je założyć klikając poniżej

ZAREJESTRUJ SIĘ